еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Хаос во албанскиот парламент: Пратеник го „почести“ Еди Рама со јајца

Пратеникот на опозициската Демократска партија, Ендри Хаша денеска фрли јајца врз премиерот Еди Рама, кој држеше говор во албанскиот Парламент.

По инцидентот дојде до судир на пратениците со чуварите за ред во Парламентот, а седницата беше прекината.

Фото/Видео: Report TV/Youtube/Daskalogianis

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Во куќата на „Калеш Анѓа“ се уште автентично стои собата каде што престојувала

Силвана Жежова

(Видео) Либија пред пропаст: Кој е Генералот Калифа Хафтар – човекот што повторно ја „запали“ Африка?

Никола Осило

Што работи фирмата Атриум на братот на пратеникот Крсто Мукоски, која „растура“ на тендери

Редакција