еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) И сопругата и синот се вклучија во кампањата на Пендаровски

Како и во 2014 година, кога Стево Пендаровски прв пат беше кандидат за претседател на државата и во оваа изборна кампања, повторно се вклучи и неговата сопруга, Елизабета, заедно со нивниот син Огнен.

Таа во видео-обраќање вели дека Пендаровски е човек на кого може да смета, бескрајно посветен, чесен, храбар, секогаш тука за другите.

„Претседателот е само функција и нема да ја промени личноста. За него неуспех не е опција. Тој е столб на семејството, таков ќе биде и за својот народ, за својата земја. Затоа знам дека со него сите ќе одиме напред“, вели таа.

Не постои подобро чувство од тоа некој да е постојано тука. Вие сте мојата најголема поддршка. Заедно чекориме низ животот и заедно одиме напред.

Posted by Stevo Pendarovski on Петок, 12 април 2019

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Стево Пендаровски приватно: Благороден и необично духовит татко

Стево Пендаровски професионално: Од советник на Црвенковски и Трајковски до кандидат за претседател

Фото/видео: Фејсбук/Пендаровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И во вода на дистанца, чадорите на растојание од 4 метри: Усвоен протоколот за заштита од Ковид-19 на плажа

Редакција

(Фото) ВМРО-ДПМНЕ маршираше во Охрид, Мицкоски порача дека договорот со Грција е “диво месо“

Редакција

Три докторки од Пулмологија заразени со коронавирусот

Редакција