еМагазин
Image default
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) Масакрирани дрвја во скопски Капиштец

Загрижени граѓани на социјалните мрежи постираа фотографии и видеа на кои може да се види како се сечат дрвја во скопската населба Капиштец.

Тие регираат против сечење на зеленилото во градот кое од ден на ден го снемува.

Ova se slucuva denes vo 14 casot za zal na site slucajni minuvaci i se nadevam I na vas za zal sto ova go gledame. Do koga ke si go unistuvame zeleniloto vo gradot cuvarot na naseto zdravje

Posted by Cveta Dineva on Недела, 18 август 2019

Фото/Видео: Фејсбук/Цвета Динева/Скопје бара чист воздух

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Храната во Македонија е можеби најевтина ама и платите се најниски

Никола Осило

„Кернел груп“ го доби тендерот на Централниот регистар за набавка на решение за обединети комуникации вреден 282.000 евра

Никола Осило

(Видео) Изречена првата казна за палење стрниште од 1.000 евра

Редакција