еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Министерката Шекеринска облече воена униформа

Министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска при посетата на воениот полигон Криволак, облече воена униформа, заштитен елек и шлем.

Таа присуствуваше на отворениот ден на обуката на копнени сили на САД на Криволак, кој за првпат се користи од страна на хеликоптерски единици за копнена поддршка на САД, откако неодамна беше сертифициран од страна на 7-мата Команда за обука на копнени сили на САД во Европа.

Фото/видео: Министерство за одбрана

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Репортинг Демокраси“: На безгрижните денови на Груевски можеби им се ближи крајот

Редакција

Од понеделник ќе патуваме без ПЦР-тест и во Србија

Редакција

Пратеникот на СДСМ, Зекири до Камчев: Подобро да молчиш, од одговорност за злоделата нема да избегаш

Редакција