еМагазин

Tag : воена опрема

Македонија ТОП СТОРИИ

Русија забрани извоз на воена опрема за 40 земји, меѓу кои е и Македонија

Редакција
Руската Влада до крајот на 2023 година воведе забрана за извоз на воена опрема, оружје и летала, вклучително и на хеликоптери Ми-2, Ми-8, Ми-17 и...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Министерката Шекеринска облече воена униформа

Редакција
Министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска при посетата на воениот полигон Криволак, облече воена униформа, заштитен елек и шлем. Таа присуствуваше на отворениот ден на...