еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Видео од апсењето на седумте македонски државјани кои учестувале во војните во Ирак и Сирија

Министерството за внатрешни работи објави видео од апсењето на седум лица македонски државјани за кои постојат основани сомненија дека како странски терористички борци активно учествувале во војните во Сирија и Ирак.

Се работи за македонските државјани (С.Р. 1990, Џ.А. 1993, Б.Ф. 1994, О.Ж. 1987, Е.О 1994, И.Ш. 1977, А.М. 1995 ), за кои е распишана меѓународна потерница и за кои според член 322а и 394а од Кривичниот законик на Република Македонија се поднесени кривични пријави во рамки на полициските акции „Ќелија 1“ (август 2015) и „Ќелија 2“ (јули 2016).

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И во февруари со гас ќе не снабдува бугарската Балкан Јутилитис

Редакција

Скопскиот аеродром пуштен за сообраќај откако авион пред полетување заглавил во нанос од снег

Редакција

СРАМОТА: Советниците од Општина Охрид не дадоа помош за нивната сограѓанка Сара

Редакција