еМагазин

Tag : македонски државјани

Македонија

Видео од стравичната сообраќајка во Србија во која загинаа и двајца македонски државјани

Редакција
Македонското Министерство за надворешни работи информираше дека добило телефонска потврда од полицијата во Јагодина, Србија, дека во вчерашната сообраќајна несреќа на автопатот Белград-Ниш, меѓу загинатите...
Македонија

На боиштата за Исламската држава досега во изминатите години загинале 35 македонски државјани, а се уште активни 15 лица. 

Редакција
Безбедносната состојба во Македонија е мирна и нема терористички закани, иако секогаш постои опасност од тероризам. По притворањето на седуммината странски борци на Исламска држава (ИД)...
Македонија

Приведените борци на ИСИС од Македонија, на МВР и ги испратиле со авион Американците

Редакција
Седуммината борци на ИСИС по потекло од Македонија кои вчера МВР ги приведе, биле лишени од слобода на Меѓународниот аеродромот-Скопје. Од МВР за МИА појаснуваат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Видео од апсењето на седумте македонски државјани кои учестувале во војните во Ирак и Сирија

Редакција
Министерството за внатрешни работи објави видео од апсењето на седум лица македонски државјани за кои постојат основани сомненија дека како странски терористички борци активно учествувале...
Македонија ТОП СТОРИИ

Приведени седум македонски државјани кои се бореле во Сирија и Ирак

Редакција
Министерството за внатрешни работи и надлежните институции на Република Македонија во соработка со партнерите од Глобалната коалиција за борба против тероризмот и Сириските Демократски Сили,...