еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Поради неа и татковците редовно следат настава по ликовно на телевизија

Корона вирусот предизвика застој во наставата и во српските училишта, па како и кај нас, и таму се практикува настава преку телевизија.

Вниманието во Србија го привлече наставничката по ликовно воспитување.

Српските медиуми пренесуваат дека поради нејзината природна убавина и начинот на кој предава наставата по ликовно од дома редовно ја следат и татковците.

Фото/Видео: РТС/Youtube/Forice

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Македонија 12. на Детската Евровизија, победи Полска

Редакција

(Видео) Ми фали Груевски како глумец: Дац и Митевски во „Еден на Еден“ кај Жаре

Редакција

Салата во Ротердам каде требаше да се одржи Евровизија станува болница со 680 кревети

Редакција