еМагазин

Tag : ликовно

Македонија ТОП СТОРИИ

Ликовните педагози се против идејата за спојување на ликовно и музичко во еден предмет

Редакција
Иницијативен одбор на ликовни педагози на РСМ и Детски ликовен центар-Скопје реагира на идејата на МОН за спојување на ликовно и музичко во еден предмет...
Забава

(Видео) Поради неа и татковците редовно следат настава по ликовно на телевизија

Редакција
Корона вирусот предизвика застој во наставата и во српските училишта, па како и кај нас, и таму се практикува настава преку телевизија. Вниманието во Србија...