еМагазин
Image default
Македонија

(Видео) Шекеринска во неформален разговор со војвотката Кејт Миделтон во Бекингамската палата

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска која исто така е во делегацијата на Состанокот на лидерите на НАТО во Лондон, имаше неформален разговор со војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон на приемот во Бекингамската палата.

„Разговор за МК во НАТО во Бекингамската палата со војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон“, напиша Шекеринска на нејзиниот фејсбук-профил.

Фото/видео: Фејсбук/Шекеринска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Македонија во моментов нема незаконско прислушување, тврди директорот на ОТА

Редакција

Џафери: Уставни измени и законот за јазиците ќе стапат на сила и без потпис од претседателот Ѓорѓе Иванов

Никола Осило

Канческа Милевска за исклучувањето од ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката е избрзана и „истресена од ракав“

Редакција