еМагазин

Tag : Радмила Шекеринска

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер ја подбра вицепремиерката: „Само што ја видов Шекеринска, чека аутостоп на Миладиновци“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвикаа изјавите на вицепремиерката и министерка за одбана, Радмила Шекеринска дека таа и денес знаела да се качи на автобус
Политика

(ВИДЕО) АРМ лани успеа да спречи над 500 нелегални обиди за преминување на границата со Грција

Редакција
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со началникот на Генералштабот на АРМ, генерал – мајор Васко Ѓурчиновски, денеска на караулата Богородица и на армискиот пункт
Политика

(Фото) Воениот комитет на НАТО во посета на Македонија: Евроатлантската иднина има големо геополитичко значење

Редакција
Воениот Комитет на НАТО (ВКН) го поздравува прогресот на Република Македонија кон членството во НАТО кое сега е се поизвесно, како и посветеноста на заедничките
Политика

Шекеринска: За уставните амандмани ќе дискутираме со различни пратеници и пратенички групи

Редакција
За нацрт-амандманите за промена на Уставот, предвидени со договорот за името со Грција, за кои рокот на Владата е 15 дена, министерката за одбрана Радмила
Политика

Шекеринска: Правдата и помилувањето не се исклучиви, тие се надополнуваат

Редакција
Правдата и помилувањето не се исклучиви, тие се надополнуваат. Пораката што ја испрати вчера премиерот беше токму во таа насока дека на оваа држава и
Политика ТОП СТОРИИ

(Фото) Политичарите денеска гласаа со семејствата

Редакција
Голем дел од политичарите кои денеска гласаа, тоа го направија со нивните семејства. Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска Јанковска на гласањето се појави со сопругот
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Жбогар и Шекеринска на пастрмалија кај Бочварски

Редакција
Синоќа градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, заедно со амбасадорот на ЕУ во Македонија, Самуел Жбогар и министерката за одбрана Радмила Шекеринска официјално ја отворија
Политика

(ВИДЕО) Американскиот секретар за одбрана Матис: Референдумот е најважниот глас во вашата историја

Редакција
Претстојниот референдум е најважниот глас во историјата на вашата нација. Граѓаните да го искористат своето демократско право и да гласаат на референдумот кој е историски за
ЖИВОТ

Таткото на министерката Шекеринска на 70 години се искачи на Кораб

Редакција
Министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил објави фотографија од нејзиниот татко, кој се искачил на Кораб. “Горда ќерка на млад
Политика

Шекеринска: МО ќе оддели околу 60 милиони денари за кампањата за референдумот

Редакција
Министерството за одбрана ќе стави на располагање нешто помалку од 60 милиони денари за кампањата за претстојниот референдум за договорот меѓу Македонија и Грција, изјави