еМагазин

Tag : Радмила Шекеринска

Македонија ТОП СТОРИИ

Шекеринска избрана за потпретседателка на Партијата на европски социјалисти

Редакција
Поранешната министерка за одбрана Радмила Шекеринска е избрана за потпретседател на Партијата на европски социјалисти на конгресот кој се одржа во Берлин. „Ми претставува огромна...
Македонија ТОП СТОРИИ

Шекеринска нема да биде дел од новата Влада

Редакција
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска изјави дека нема да биде дел од новата Влада. Таа потсети дека пред осум месеци се повлекла од партиската функција заменик-претседател на СДСМ...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бугарското вето „успеа” да ја ослаби улогата и влијанието на ЕУ во целиот регион, вели Шекеринска

Редакција
Неуспехот да се испорача тоа што Северна Македонија го заслужува, ја загрозува ЕУ во еден важен регион кој е опкружен со членки на Унијата. И...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Воената морнарица во Лисабон со плотуни го поздрави доаѓањето на Шекеринска: Македонија и Португалија за првпат почнуваат соработка во одбраната

Редакција
Сојузништвото во НАТО ги јакне одбранбените врски меѓу Македонија и Португалија – било речено на средбата на министрите за одбрана Радмила Шекеринска и Жао Гомеш...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Шекеринска на Парада на гордоста: „Секој е слободен да биде она што е“

Редакција
На Парадата на гордоста, поддршка даде и министерката за одбрана Радмила Шекеринска. „Секој е слободен да биде она што е!“ напиша таа на нејзиниот Фејсбук-профил....
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Професорот Јорданов со иноваторски текстил за војнички униформи, што ќе детектира и нервен гас со промена на самата боја

Редакција
Во НАТО можеме да придонесуваме и како иноватори и како луѓе од науката и да покажеме дека државата има што да понуди и на овој...
Македонија

Убедена сум дека гласот против блокади се повеќе ќе расте, вели Шекеринска

Редакција
Со добри резултати убедена сум дека ќе ги демантираме и најголемите скептици. Убедена сум дека гласот против блокирање од било кого се повеќе ќе расте....
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) По 22 дена на Инфективна клиника, потполковникот кој заболе од Ковид-19 во Централноафриканската република си оди дома

Редакција
Излекуван е потполковникот кој заболе од Ковид-19 во Централноафриканската република и беше транспортиран во земјава и хоспитализиран на Инфективната клиника во Скопје, објави на Фејсбук...
Македонија

(Фото) Космонаутко ја вакцинираше Шекеринска против Ковид-19 која со маичка порача: „Во одбрана на здравјето – вакцинирајте се!“

Редакција
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска се вакцинираше против Ковид-19. „Во одбрана на здравјето – вакцинирајте се! Да го заштитиме своето здравје и да придонесеме...
Македонија ТОП СТОРИИ

Шекеринска до новото раководство на СДСМ: „Трчајте, за да не ве претекнат – зборувајте за да не ве замолчат“

Редакција
„Честито за новите луѓе во раководството на СДСМ, особено за Сања Лукаревска, новата заменичка претседател на СДСМ. Честитки и за реизбраните,“ напиша на Фејсбук министерката...