еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Скеч шоу: специјална „Еден на Еден“ за добро расположение

Најинтересните и најгледните скечеви од Жаре и од екипата на Еден на Еден, ќе ги гледаме во специјалната „Еден на Еден“, во недела од 18.30 на Канал 5.

„Мењам козу“, „Јамб коцки со Жарко коцкица“, „Што ако се снимаа во Македонија“, „Во тангентата со Жарко Збрефтов“, „Неделко Миленко шоу“ се дел од нив, некои постари, некои понови.

Поради новонастанатата состојба со опасноста од ширењето на коронавирусот, претходните две емисии, Жаре ги сними од дома, едната со познати естрадни личности, едната со еминетни доктори.

Во недела, Еден на Еден ќе понуди многу смеење за добро расположение што на сите ни е потребно во овој период. Погледнете ја најавата што открива дел од емисијата:

ПОВЗРАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Хумор и коронавирусот

ПРОМОТИВНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Волшебно издание „Поточиња 2019” викендов во Македонска опера и балет

Редакција

Премиера на „Диви и среќни“ во македонските кино-сали

Редакција

Салата во Ротердам каде требаше да се одржи Евровизија станува болница со 680 кревети

Редакција