еМагазин
Image default
Забава

(ВИДЕО) Влатко Лозаноски на Music Awards Ceremony 2020: Доаѓам од Македонија, не од „Северна“

Македонскиот пејач Влатко Лозаноски синоќа на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020, во Белград го доби признанието за најдобра поп фолк нумера.

Тој го поправи презентерот на наградата дека е од Македонија, а не од Северна Македонија, како што беше најавен.

“Поздрав до сите коишто гласаа за „Мајко“ една од моите омилени песни и голема благодарност за моите во Македонија. И морам да го поправам Сале, тоа е Македонија, а не со тој додаток што го кажа предмалку“, рече Лозаноски.

Фото: Фејсбук/Лозано/видео: Pjesme MAC 2020

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сергеј Варошлија со емотивна порака му честиташе роденден на Боки 13

Никола Осило

(Видео) Финалната сезона од Game of thrones почнува во април

Никола Осило

Сите сетила вперени во музичко-технолошката авантура – слушнете го езерото што има да каже!

Никола Осило