еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно 35 заболени од корона вирусот: Уште четворица нови пациенти од Скопје

Министерството за здравство информира дека денешната бројка на заболени со коронавирусот во Македонија до 12.00 часот е 35.

Утрово на коронавирусот се позитивни 4 лица од Скопје. Состојбата на сите пациенти е стабилна.

„Доцна синоќа на скопскиот аеродром пристигна авионот со патници од Брисел. Патниците беа тестирани на коронавирус и задржани во изолација до добивање на резулатите. Резулататите на сите патници се негативни, а тие се пуштени дома во задолжителна изолација.

Лицата кои беа привремено сместени во Пепелиште беа посетени од епидемилози, а денеска ќе бидат преместени во објектот одреден за групна изолација во Демир Капија,“ се вели во соопштението на Министерство за здравство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Патниците од Пепелиште ќе бидат преместени во реновираниот Завод во Демир Капија

Кои се симптомите и како да се заштитите од корона вирусот?

(ВИДЕО) Полицијата го ограничува движењето низ Солун, нема шетање покрај море

Бугарија го стави Банско во карантин поради корона вирусот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Расте бројот на заболени со коронавирусот по скопските општини, како изгледа мапата

Редакција

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Целиот имот на Јанаќе Витановски е подарок

Редакција

(ВИДЕО/ФОТО) Дали Хитлер побегнал со подморница во Аргентина, што открил ФБИ?

Редакција