еМагазин
Image default
Бизнис

Владата ќе преговара со Грција околу изградба на гасовод меѓу двете земји

Владата го разгледа и усвои Предлогот за поведување постапка за водење на преговори за склучување договор со Грција за реализација на проектот за изградба на интерконективен гасовод меѓу двете држави.

Владата на вчерашната седница го овласти министерот за економија Крешник Бектеши да го парафира текстот на договорот по постигнувањето согласност на преговорите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Жикол“ го доби милионскиот тендер на Министерството за транспорт за изградба на водоводи во повеќе населени места

Никола Осило

Новиот данок за личен доход ќе ја дотепа Македонската берза

Никола Осило

Колку пари се потрошени за теретаната во македонското Собрание

Редакција