еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Владата се согласила со барањето на Франција да се менуваат книгите по историја во насока на помирување

По повод укажувањето на Бујар Османи, заменик на претседателот на Владата, задолжен за европски прашања, во врска со иницијативата на Република Франција за менување на книгите по историја, во насока наместо за војни да се учи за помирување, Владата на една од последните седници дала поддршка на иницијативата и заклучила да се гласа „За“ во Советот на Европа по истата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Мајка од Македонија го „освои“ Инстаграм: Фотографии од патувања со децата, низ цел свет

Силвана Жежова

„Кобни„ Фејсбук статуси: Груевски го „зафркна“ и Мијалков

Редакција

Притвор за дадилката која тепеше дете во игротека

Редакција