еМагазин
Image default
Бизнис

Во блок-трансакција продадени 3.956 акции од „Европа“

Во блок-трансакција вредна 11,1 милиони денари вчера на Македонската берза се продадоа 3.956 акции од „Европа“ АД Скопје.

Акциите се продадоа по цена од 2.831 денари за акција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тендер „тежок“ 113.000 евра: Општина Струга купи луксузно „Ауди А6“ и уште три возила од „Јосифов“

Редакција

Управата за финансиска полиција вработува, плата од 26.493 денари

Редакција

Силкроуд банка ја зголеми добивката

Редакција