еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во блок-трансакција продадени акции од НЛБ Банка за 844.000 евра

Во блок-трансакција вредна 51,9 милиони денари или околу 844.000 евра вчера на Македонската берза се продадоа 2.968 акции од НЛБ Банка АД Скопје.

Акциите се продадоа по цена од 17.500 денари за акција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се огласи разрешениот Богојески: Го поразивме Груевски, но не и груевизмот во нас

Никола Осило

(Фото) Уловена „жестока женска расправа“ за буџетот за 2020 година

Никола Осило

Бугарија ги кажа условите за датум за ЕУ: Скопје да не бара признавање на македонско малцинство

Никола Осило