еМагазин
Image default
Локално

Во „Мерцедес“ откриени 7 мигранти, ред за превоз чекале уште 14 Авганистанци

На 04.03.2019 во 20.10 часот на автопатот Гевгелија-Скопје, на излез од Гевгелија, полициски службеници забележале патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки и при контрола во возилото биле пронајдени седум лица – мигранти од Авганистан, информира МВР.

Во непосредна близина до возилото биле откриени уште 14 лица-мигранти, сите од Авганистан. Се преземаат мерки за пронаоѓање на возачот и за целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Актерот Милан Тоциновски е човекот кој двајца Кинези го бркаа со сатар низ скопска Лептокарија

Никола Осило

Украдени „Порше“, „Мерцедес“ и „БМВ“ од автосалон во Скопје

Никола Осило

(Фото) Прогнозите се остварија: Снег на Попова Шапка

Редакција