еМагазин
Image default
Македонија

Во СЈО за шест месеци имало три нови вработувања

Во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за последните шест месеци или за периодот од 15.09.2018 до 15.03.2018 година имало три нови вработувања, стои во најновиот извештај.

“Согласно Правилникот за систематизација и организација на работните места во ова Јавно обвинителство, а во функција на на утврдениот обем на работа во текот на извештајниот период по пат на објавување на јавен оглас од 1-ви декември 2018 година пополнети се 3 работни места“, се вели во извештајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

До каде е предметот „Попис“ на СЈО во кој се води истрага против Ахмети и Груевски

СЈО за шест месеци потрошило 113,5 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Воениот комитет на НАТО во посета на Македонија: Евроатлантската иднина има големо геополитичко значење

Редакција

Штериев бара дополнителни списи од ЈО за Јанева, Јовески смета дека некој од нејзините колешки може да ја замени

Редакција

Заев не знае која е странската држава која му помогнала на рекетираниот бизнисмен

Редакција