еМагазин
Image default
Локално

Во велешки „Брако“ повреден работник

Вработен во „Брако“ вчера утро се здобил со тешки телесни повреди додека работел на машина за обработка на жица.

Од СВР – Велес вчера  околу 09.00 часот во ДПТУ „Брако“ – погон клинчара, додека лицето Ѓ.Д.(41) од Велес работело на машина за обработка на жица истиот бил вовлечен во машината и приклештен од жицата по што машината автоматски престанала со работа.

Како што појаснува портпаролот Верољуб Додевски, по настанот лицето со возило на Итна медицинска помош било пренесено во ЈЗУ Општа болница – Велес каде му биле констатирани тешки телесни повреди и повредниот работник бил пренесено на лекување на Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведен Германец кој „залутал“ во воената касарна во Петровец

Никола Осило

Тројца приведени за напад на полицаец во Струга

Никола Осило

Три автомобили зафатени од оган од опожарени контејнери во Скопје

Никола Осило