еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Времето за Први мај: Ќе ја изгасне ли дождот скарата

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец.

Минималната температура ќе се движи од два до осум, а максималната дневна од 15 до 23 степени.

Во Скопје, времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд и услови за ретки грмежи. Температурата ќе се движи од седум до 20 степени.

Во наредните два дена во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и грмежи, а преодно стабилизирање се очекува во петок кога температурите ќе бидат во пораст. Нови пообилни врнежи од дожд се очекуваат од сабота кон крајот на денот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дваесет и четири заболени од морбили во Струга 

Редакција

(Фото) Ганка Цветанова и Сашко Кедев се икачија на вториот највисок врв во светот

Редакција

(Фото) DRAMA Matinée: Време е на модата да и го вратиме достоинството во Македонија

Редакција