еМагазин

Tag : скара

ЖИВОТ

Времето за Први мај: Ќе ја изгасне ли дождот скарата

Редакција
Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец....
Локално

Браќа правејќи скара запалиле осум хектари зеленило

Никола Осило
На 17.03.2019 во 10.50 часот во Полициската станица Берово било пријавено дека на место викано „Сливница“, атар на село Русиново, беровско, настанал пожар во кој...