еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

За Божикните празници времето ведро и студено

За време на Божикните празници времето ќе биде студено, но без врнежи. На Бадник ќе дува засилен северен ветер.

Утринските температури ќе бидат многу ниски и ќе се симнат до -10 степени, а дневните ќе се искачат максимум до шестиот степен.

Повремени врнежи од снег се очекуваат во недела кога ќе дува исто така засилен северен ветер.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Пред пет години: Бил Гејтс предупреди дека светот не е подготвен за корона вирусот

Редакција

На 12 илјади лица со години не им биле префрлани средства во вториот пензиски столб

Редакција

Укинат куќниот притвор на Јанакиески за “Титаник“

Редакција