еМагазин
Image default
ЖИВОТ

За викендот нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Утре попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Времето за време на викендот ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи на повеќе места, а локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд (над 10 л за 3 часа), засилен ветер и појава на град, информираат од УХМР.

Локален пороен дожд и грмежи во попладневните часови ќе има и од понеделник.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Врнежи од дожд, поoбилни на југоистокот и истокот од земјава

Редакција

(Фото) Мицкоски приреди ифтарска вечера за членовите и пријателите од исламска вероисповед

Редакција

Во недела започнува летното сметање на времето: Часовникот се поместува еден час нанапред

Редакција