еМагазин
Image default
Македонија

Заев: Истрагата за „Рекет“ мора да ги открие сите детали и секој да одговара за своите постапки

Премиерот Зоран Заев преку „Фејсбук“ порача дека мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа што го сторил.

– Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки. Граѓаните заслужија правда, напиша Заев на својот Фејсбук профил по објавувањето на снимките во италијанскиот весник „Ла Верита“ во кои се слушаат разговори на лица осомничени или обвинети во предметите „Рекет“ и „Империја“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јовески: И Јанева и Стефанова ќе бидат повикани за „Рекет“

Уште Чифлиганец недостигаше во сапуницата „Рекет“

Обвинителката од СЈО, Стефанова не знаела за снимката, подготвена е да соработува со Обвинителството за „Рекет“

По новите снимки на „Ла Верита„ се јави Јанева: Моја обврска е да контактирам со сите осомничени

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Неколку лекарки од Штип во домашна изолација, биле во контакт со заразената директорка

Редакција

(Галерија) Црвенковски, Ахмети, Иванов и Мицкоски не беа на подигнувањето на знамето на НАТО пред Влада

Редакција

Тројца од новозаразените со корона вирусот немале контакт со потврден случај

Редакција