еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Значителен раст: За шест месеци во Македонија странски инвестиции од 327 милиони евра

Во првата половина од годинава во Македонија влегле странски инвестиции од 327 милиони евра, што е значително зголемување во однос минатата година кога за период од 12 месеци во земјава беа пласирани странски инвестиции од 227 милиони евра, покажуваат најновите податоци на Народната банка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ до 10 септември ќе соопшти дали ќе повикаат на бојкот на референдумот

Редакција

Минатата недела тројца починати од Ковид-19 од Скопје и Охрид

Редакција

Промени во Управниот одбор на „Жито Лукс“

Редакција