еМагазин
Image default
Бизнис

Зоран Јовановски именуван за независен член на Надзорниот одбор на НЛБ Банка

Собранието на акционери на НЛБ Банка на седницата одржана на 16 јануари, годинава донесе одлука магистерот по економија Зоран Јовановски да биде именуван за независен член на Надзорниот одбор на НЛБ Банка, соопшти банката преку Македонската берза.

Оттаму информираат дека оваа одлука ќе влезе во сила по добивањето согласност од Гувернерката на Народната банка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Смени во менаџментот на Макотекс

Редакција

Владата склучи договор со “Серта“ вреден 4,2 милиони евра

Редакција

Владата ќе го развива руралниот туризам преку проект „50 села, 50 приказни”

Редакција