еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бензините поевтинуваат до еден, а дизелот поскапува за половина денар

Малопродажната цена на бензинот „Еуросупер БС-95“ од полноќ се намалува за половина, а на бензинот „Еуросупер БС-98“ за еден денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад (РКЕ).

Дизелот поскапува за половина денар и новата цена ќе изнесува 73,50 денари за литар.

Со новите цени, бензинот „Еуросупер БС-95“ ќе се продава за 82,50 денари за литар, а бензинот „Еуросупер БС-98“ за 84,50 денари за литар.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео+галерија) Како се обележа Водици во Охрид: Езерото брануваше, а температурата на водата беше 9 Степени

Редакција

(Фото) Секоја чест: Од нив зависи јавното здравје, од нив зависат нашите животи

Редакција

Твитер „поцрвене“ за новите случаи: „Дали Антикорупциска е новото СЈО?“

Редакција