еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Рисицата Атиџе, жива и здрава, талка по шумите на НП „Маврово“

По четири години откако беше регистрирана и обележана рисицата која го доби името Атиџе, од Македонското еколошко друштво (МЕД) објавија ново видео во кое се гледа како таа жива и здрава талка по шумите на Националниот парк „Маврово“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Атиџе е името на новата рисица откриена во НП Маврово

Фото/видео: МЕД

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Кисела Вода меѓу трите скопски општини со најмногу активни случаи на Ковид-19

Редакција

Регистрирани 468 нови случаи на Ковид-19 од 4.295 тестирања

Редакција

Пораст на вредноста на акциите кај најсилните компании од берзата, пад единствено кај „Макпетрол“

Редакција