еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Возач удрил во работник кој косел трева на експресниот пат Штип-Кочани

Работник на возраст од 42 години, кој ја косел тревата на магистралниот пат Штип-Кочани бил удрен од страна на возило „сеат ленон“, по што возилото се превртело.

Возачот на автомобилот поминал со полесни повреди, додека работникот е со тешки повреди и е згрижен во Клиничката болница во Штип.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ставен под контрола пожарот кај Неготино

Редакција

За отворениот дел од угостителски објекти повеќе не Ви треба сертификат

Редакција

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Дирекцијата за заштита и спасување за набавка на пикап

Редакција