еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во април раст на каматните стапки на депозите и кредитите

Од Народната банка информираа дека во април е регистриран годишен раст на просечната каматна стапка на вкупните депозити од 0,65 п.п., при што таа изнесува 1,82%.

Просечната каматна стапка на вкупните кредити пак бележи годишен раст од 0,43 п.п. и истата изнесува 5,51%.

Повеќе детали ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ново откритие за Ковид-19: Не сме се заразиле од лилјаци, туку нивните антитела го неутрализираат вирусот 

Редакција

Во изминатите три дена нови 520 случаи на Ковид-19, оздравени 463, четири починати лица

Редакција

Наскоро ќе добиеме нова Влада преводена од Заев, а шест-седум министри ќе бидат сменети, најави вицепремиерот Битиќи

Редакција