еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Во затворот во Куманово се самоуби убиецот на жената од Кочани која беше усмртена со 40 убоди со нож

Во затворот во Куманово се самоуби Усеин Рашидов, убиецот на Танкица Маладеновска од Кочани, која лани беше усмртена со 40 убоди со нож.

Беживотното тело на Рашидов било пронајдено утрово во 6 часот во неговата ќелија, потврди за државната агенција МИА, директорот на Затворот Куманово, Ненад Цветковиќ.

Телото на Рашидов, кој е осуден на доживотна казна затвор, е предадено на обдукција.

Оваа пресуда се уште не е правосилна.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мажот од Кочани кој уби жена со 40 убоди од нож доби доживотен затвор

(Видео) Убиецот на жената од Кочани се бранел со молчење, изнудил 7.000 евра

Жената од Кочани имала убодни рани во градите, стомакот, вратот и рацете, убиецот заврши во притвор

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

СДСМ и Беса на Касами постигнаа договор за уставните измени

Редакција

Започна примената на зелените царински декларации, царинењето завршува за еден час

Редакција

Детален преглед; Акции од Македонската берза со најголем пораст и пад на вредноста во март

Редакција