еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Во притвор и лицето кое му помогнало на Палевски да избега од Србија во Турција

И лицето кое беше уапсено за помагање на осомничениот за убиството и грабнувањето на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, Љупчо Палевски Палчо, да избега од Србија во Турција доби 48-часовен притвор.

Медиумите објавија дека станува збор за Стефан Димковски од Струмица, кој го возел Палевски од Белград, Србија до бугарскиот граничен премин „Капетан Андреево“ со Турција.

Тој се сомничи за помагање.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уапсено лице кое му помогнало на Палевски да избега од Србија во Турција

-Судија на претходна постапка го прифати и предлогот за определување мерка краткотраен притвор од 48 часа за С.Д., кој е осомничен за кривичното дело Помагање на сторител во извршено кривично дело од чл. 365 ст. 3 вв ст.1 од КЗ, а заради постење на основите од точка 1 и 3 од став 1 на чл. 165 од ЗКП, информираа од Крвичниот суд во Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе биде ли дерегистрирана партијата на Палчо, „Десна“?

Палевски се мешаше и во црковни прашања: Колку блиски контакти имал со одредени владици?

Вања не се задушила, била убиена со пиштол, пронајден и нејзиниот мобилен

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Конгресот ги потврди гласовите, Џо Бајден е нов претседател на САД

Редакција

Ќе учествуваме во собраниската дебата за уставни измени и ќе стане јасно дека нема двотретинско мнозинство, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција

Никој не сака да ги брани осомничените за грабнувањето и соучество во убиствата на Вања и Панче

Редакција