еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во регионот најголем раст на цените на становите има во Македонија

Според анализата која ја објави бугарски „24 Часа„ на годишно ниво најголем раст на цените на недвижностите во регионот има во Македонија.

Во Македонија стапката изнесува 20,6 %, во Албанија, 17,6%, во Босна и Херцеговина,17%, во Грција 13,4%, во Бугарија, 9,2%, во Црна Гора ,9%, во Србија, 6,5%, во Романија, 6,49%, а во Хрватска, 3,5%.

Бугарскиот весник пишува и дека покрај становите во Скопје, атрактивни за купување се и градежните парцели во Охрид, иако не се покрај езерскиот брег.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цената на становите во Скопје продолжува да расте, во четвртиот квартал лани пораснала за 7%

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

БИМ Свети Николе ќе дели дивиденда

Редакција

Убава вест: 177 оздравени од Ковид-19

Редакција

Проф. Трајковски: Независно од ниската смртност, постои неизвесност од последиците и кумулативните оштетувања од реинфекции со Ковид-19

Редакција