еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ГТЦ лани работел со загуба

Градски трговски центар (ГТЦ) АД Скопје лани остварил загуба од 28.180 илјади денари бруто, соопшти Друштвото преку Македонската берза.

ГТЦ минатата година остварил приходи од 251.218 илјади денари и истите се зголемени за 7%, споредено со истиот период претходната година.

Вкупните расходи изнесуваат 279.398 илјади денари и истите се зголемени за 2%.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ГТЦ со зголемена добивка

Колкави надоместоци имале членовите на Одборот на директори на ГТЦ лани

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кинески работници постојано доаѓаат и заминуваат од државата, Синдикатот за градежништво апелира за превенција од коронавирусот

Редакција

Нашата европска интеграција е заложник на Бугарија и на зборување за историја, што гледам дека сите земји од ЕУ го одобруваат, вели Ковачевски

Редакција

Секојдневни случаи на семејно насилство: Битолчанка со закани од поранешниот сопруг дека ќе ја убие, додека шетала со малолетните деца

Редакција