еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Загина 32-годишен маж од кичевско, излетал со возилото од патот

Од Министерството за внатрешни работи (МВР) информираа дека вчера во 13.00 часот во ОВР Кичево било пријавено дека на магистралниот пат А2, кај с.Трапчин Дол, кичевско, патничко возило „фолксваген туран“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од А.Б. (32) од с.Колибари, кичевско, излетало од коловозот.

Од здобиените повреди на местото на несреќата починал возачот А.Б., а сопатникот Л.Џ. се здобил со телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Кичево.

Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Кичево и јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено на обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Жители од Оризари упаднаа во ЕВН Куманово, оти жителите на Слупчане ги оставија без струја

Редакција

Нема закана од директен конфликт меѓу Русија и НАТО, но постојат ризици, вели заменик шефот на руската дипломатија, Грушко

Редакција

На повидок нов бран на Ковид-19, невакцинираните и тие што не го прележале вирусот на „удар“

Редакција