еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Запалено службеното возило на директорот на Идризово, пожарот зафатил и дел од зградата каде живее

Рано изутрина е запалено службеното возило на директорот на Казнено – поправната установа Затвор Идризово, Зоран Јовановски.

Инцидентот, како што информираа од Министерството за внатрешни работи (МВР), бил пријавен околу 03.35 часот во Полициската станица Кисела Вода во Скопје.

Станува збор за возило „фолксваген пасат“.

Од пожарот бил зафатен и дел од фасадата на зградата каде што живее и предмети на балкони на долните катови од зградата.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а повредени лица нема, велат од МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради отсуство на судијата Ставрев одложено судењето за „Титаник“

Редакција

По подолг период бројката на заразени со корона вирусот под 100 и изнесува 78, во Скопје 26

Редакција

Нападнат директорот на Алијанса за Албанците, Небиу, оти му дал подршка на Села

Редакција