еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

За Рамиз Мерко има уште 14 активни предмети

Градоначалникот на Струга, кадар на владејачката ДУИ, Рамиз Мерко е повторно во фокусот на јавноста откако против него за само неколку дена е поднесено второ обвнине, овојпат за несовесно работење, односно незаконско поставување на директорка во училиште.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уште едно обвинение за Рамиз Мерко

Претходно заработи обвинение за набавката на луксузното ауди, вредно 67 илјади евра, случај кој од скопскиот Кривичен суд е препратен во струшкиот Кривичен суд.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По неколку години обвинение за Мерко за набавката на „аудито“ вредно 67 илјади евра

За Мерко, кој е и на „црната листа“ на САД изминативе години имало околу 30 случаи, а од нив 14 се се уште активни. Останатите застареле, а за тоа не одговараше никој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопски Кривичен се прогласи за ненадлежен за обвинението за Мерко, го препрати во струшкиот Суд

Каков имот пријавил Рамиз Мерко, за кој Обвинителството поднесе обвинение за набавката на луксузното „ауди“

Зошто Македонија не побара докази против Мерко од САД, кој шест месеци е на „црната листа“

Фото: Мерко/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата ќе побара ново продолжување на вонредната состојба која трае веќе два месеци

Редакција

Законот за Договорот од Преспа објавен во Службен весник на Грција, го потпиша и грчкиот претседател

Редакција

Најголем рејтинг има ВМРО-ДПМНЕ, втора е СДСМ, Левица четврта: Анкета на ИПИС

Редакција