еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Африм Гаши, кој е избран за претседател на Собранието

Поранешниот лидер на Алтернатива, која е дел од коалицијата „Вреди“, Африм Гаши е новиот претседател на македонското Собрание.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Африм Гаши избран за претседател на македонското Собрание

Тој беше избран вчера во Собранието со 76 гласа „за„, а „против„ гласаа шест пратеници.

еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Антикорупциската комисија, кога станал пратеник.

Каков имот пријавил

На свое име пријавил куќа во Скопје, која е подарок

Вози Мерцедес, а неговата сопруга Рено клио.

На име на сопругата пријавил и накит, како и кредит, кој според податоците кои ги доставил тогаш треба да биде вратен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Африм Гаши, новиот претседател на Собранието како рапер

Али Ахмети и Зијадин Села не гласаа за да Африм Гаши биде избран за претседател на Собранието

Кој е Беким Сали, кој ќе ja води Алтернатива, откако Гаши се повлече од лидерската позиција за да стане претседател на Собранието

Фото: Гаши/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Како се движеше цената на акцијата на Алкалоид лани

Редакција

(Видео) Пивара Скопје инвестираше дополнителни 10,7 милиони евра во модернизација на производството и одржлив развој

Редакција

29-годишно момче од Прилеп починало во болница: Детали од МВР

Редакција