еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

На „Европскиот фронт“ на ДУИ се приклучи и Движењето на Турците на Македонија за правда и демократија

На „Европскиот фронт“ на владејачката ДУИ се приклучи и Движењето на Турците на Македонија за правда и демократија.

Претходно на оваа коалиција се приклучија и Демократската партија на Албанците, крилото од Алијансата за Албанците на Зијадин Села, Европската демократска партија, Народно движење и Демократската партија на Турците.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Демократската партија на Турците во Македонија се приклучи на „Европскиот фронт“ на ДУИ

И ДПА на Тачи и ЕДП на Хоџа дел од „Европскиот фронт“ на ДУИ

Партијата на Реџепи прва се приклучи на „Европскиот фронт“ на ДУИ

Фото: Фејсбук/Ахмети

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Влада: Учебната година завршува на 10 јуни

Редакција

Теута Арифи не ја сакаат за амбасадорка ни во ЕУ, ни во САД

Редакција

Бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ беше отворен за да биде оштетен

Редакција