еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој донирал за кампањата за парламентарните избори на ВМРО-ДПМНЕ

Од донации за кампањата за парламентарните избори коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од опозициската ВМРО-ДПМНЕ собрала најмалку 34,8 милиони денари, покажува извештајот кој Коалицијата го доставила до Државниот завод за ревизија (ДЗР).

Станува збор за првиот извештај кој го поднесуваат партиите, на 11. ден од кампањата. До ДЗР треба да достават и извештај за 20. ден од кампањата, како и финален по завршување на изборите.

За Коалицијата преку сметката на ВМРО-ДПМНЕ донирале 746 физички лица, како и три фирми: Пијанец град, Дамев логистик и Номадис.

Целата листа ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој донирал за претседателската кампања на Гордана Силјановска Давкова

Која фирма донирала за претседателската кампања на Бујар Османи

Колку пари собрал Максим Димитриевски за претседателската кампања

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Што пишува во биографијата на новиот заменик министер за образование Петар Атанасов?

Редакција

Активни три пожари, вчера имало 27

Редакција

„Илинденска“ и утре останува блокирана, превозниците ги канат граѓаните да ги посетат нивните автобуси

Редакција