еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Маја Морачанин кандидат за пратеник од ДОМ

Претседателката на владејачката Демократската обнова на Македонија (ДОМ), Маја Морачанин е кандидат на партијата за пратеник во Изборната едница 6 на заедничката листа со коалицијата предводена од владејачката СДСМ.

Оваа одлука ја донесе Централниот одбор на ДОМ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се носителите на листите на СДСМ за парламентарните избори

ЗНАМ на Максим Димитриевски ги објави носителите на листите за парламентарните избори

Ѓорѓија Сајковски носител на листата на ВМРО-ДПМНЕ во петката

Фото: Морачанин/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пријавувањето за гласање на изборите на болни и немоќни завршува утре, на лицата со Ковид-19 на 11 октомври

Редакција

Секој ден, бројката на новопримени пациенти во ГОБ „8 Септември“ не е под 20

Редакција

Намалување од 24,3%: За една недела 5.199 нови случаи на Ковид-19

Редакција