еМагазин

Tag : Маја Морачанин

Македонија ТОП СТОРИИ

Претседателката на ДОМ, Маја Морачанин по поразот на СДСМ и коалицијата поднесе оставка

Редакција
По поразот на СДСМ и “Коалицијата за европска иднина“, од која дел е и ДОМ, претседателката на партијата Маја Морачанин поднесе оставка. – Почитувани граѓанки...
Македонија ТОП СТОРИИ

Маја Морачанин кандидат за пратеник од ДОМ

Редакција
Претседателката на владејачката Демократската обнова на Македонија (ДОМ), Маја Морачанин е кандидат на партијата за пратеник во Изборната едница 6 на заедничката листа со коалицијата...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е Маја Морачанин, која повторно е избрана за претседателка на ДОМ

Редакција
Маја Морачанин доби уште еден мандат да ја води ДОМ. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Маја Морачанин повторно избрана за претседателка на ДОМ Која е Морачанин Маја Морачанин...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Маја Морачанин, која повторно е избрана за претседателка на ДОМ

Редакција
За претседателка на ДОМ повторно и едногласно е избрана досегашната лидерка, Маја Морачанин. еМагазин го разгледа нејзиниот анкетен лист кој го доставила до Антикорупциска комисија...
Македонија ТОП СТОРИИ

Маја Морачанин повторно избрана за претседателка на ДОМ

Редакција
На денешниот Петти конгрес на Зелената партија ДОМ, за претседател на партијата повторно и едногласно е избрана досегашната лидерка, Маја Морачанин. Заблагодарувајќи се на довербата,...
Македонија

Партијата ДОМ ќе го одржи петтиот конгрес, се очекува реизбор на Морачанин

Редакција
Демократската обнова на Македонија (ДОМ) денеска треба да го одржи Петтиот конгрес на кој се очекува да бидат реизбрана актуелната претседателка Маја Морачанин и да...
Македонија

Морачанин, актуелната претседателка единствен кандидат за претседател на ДОМ

Редакција
Општинските организации, младинската организација-МОДОМ, Форумот на жени и Извршниот одбор на зелената партија ДОМ, како единствен кандидат за претседател на ДОМ на претстојниот Петти конгрес...
Македонија

Ванчо Санев е кандидат за градоначалник на Штип на ДОМ и ЛДП

Редакција
Коалицијата меѓу ДОМ и ЛДП за претстојните локални избори, наречена Граѓанско движење на Центарот, во Штип имаше своја номинација и промоција на кандидат за градоначалник...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) И пратениците порачуваат: Не суди, кој кого љуби

Редакција
Започна националната кампања против насилство и дискриминација на ЛГБТИ луѓето под мотото „Не суди кој кого љуби!“, во која учествуваат пратеници од различни политички партии,...
Македонија

Лилјана Поповска се повлече: Маја Морачанин е новиот лидер на ДОМ

Редакција
Пратеничката на ДОМ, Маја Морачанин е новиот претседател на ДОМ. Таа беше избрана едногласно на Четвртиот конгрес на партијата, на кој присустуваа 300 делегати, а...