еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

МЕПСО склучи договори вредни над 3,4 милиони евра со “Joint Stock Company„

МЕПСО АД Скопје во државна сопственост склучи договор за изградба на 2х110kV ДВ “ТС Бунарџик – ТС Миладиновци“ со Далековод “Joint Stock Company for engineering, production and construction“.

Вредноста на договорот е 184.773.911 денари или 3.004.454 евра.

Сите детали ОВДЕ.

Со истата компанија МЕПСО склучи договор и за набавка на мерни трансформери.

Овој договор е во вредност од 27.638.261 денари или 449.403 евра.

Деталите ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МЕПСО купи возила од Аутомакедонија за 369,9 илјади евра

МЕПСО склучи договор со “PD Comel“ вреден 3 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Просечната нето плата во август 25.127 денари

Редакција

(Видео) Во целосен прекин сообраќајот на патот Градско – Прилеп, на Плетвар поплава

Редакција

„Марковски компани“ го доби тендерот на ЕСМ за ископ на јаловина во РЕК Битола вреден 5,5 милиони евра

Редакција