еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

На Максим Димитриевски ќе му се суди две дена пред стартот на изборната кампања

Два дена пред стартот на изборната кампања за избор на претседател на Македонија, односно на 2. април, треба да започне судењето за градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, претседател на ЗНАМ – За наша Македонија, кој е и кандидат за претседател на државата на партијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пред избори обвинение за Максим Димитриевски, тој обвини дека власта мотира случај против него

Пред неколку дена против него беше подигнато обвинение по кривична пријава од две кумановски фирми, бидејќи во законскиот рок не го потпишал барањето за комуналии за изградба на згради во центарот на Куманово.

Тој пак обвинението го нарече монтиран случај против него пред избори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавил Максим Димитриевски, кандидат за претседател на државата на ЗНАМ

Кој е Максим Димитриевски, кандидат за претседател на Македонија на ЗНАМ

Максим Димитриевски за првпат зборува за приватниот живот: Сопругата Надица ми е коректор

Фото: ЗНАМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се најавува нова средба за Законот за јавно обвинителство, партиите до утре треба да поднесат амандмани

Редакција

Рама им врати на Бугарите: Кренете го ветото или издржете ме!

Редакција

Пожар на Галичица, опасност да биде зафатена и заштитената зона од шумата

Редакција