еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

Одложете го патувањето за Грција, утре и задутре штрајк на грчките цариници

Утре и задутре грчките царински службеници стапуваат во 48-часовен штрајк, кој ќе го отежни влезот и излезот во Грција.

Штрајкот започнува утре во шест часот наутро и се очекува целосно да биде во прекин сообраќајот на граничните премини од и кон Грција за автомобили, товарни возила и возови и секаков вид на пратки.

Исклучоци ќе постојат ако се работи за пациенти или поради чуствителност на пратка.

Границата единствено ќе може да се помине пеш, а ако се создадт колони од возила можно е да има повремено пуштање на возилата, пренесуваат грчките медиуми.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Спасе останал без родители, живее сам и наследил долгови  

Редакција

Косовската полиција потврди дека е убиено едно лице од групата што уби полицаец во северно Косово

Редакција

Владејачката ХДЗ победи на изборите во Хрватска, формирањето на влада неизвесно

Редакција