еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Од 89. компании на Македонската берза, само 16,5% имаат извршни директори или претседатели на УО кои се жени

Од 89. компании кои котираат на официјалниот пазар на Македонската берза, само 16,5% имаат извршни директори или претседатели на Управниот одбор кои се жени.

Оваа го покажува родовата анализа на органите на управување на Берзата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нови 50 случаи на Ковид-19, оздравени 47, нема починати

Редакција

Вкупната бројка 1.117: Регистрирани 36 нови заболени од корона вирусот, 22 во Скопје

Редакција

Убава вест: Оздравени 543 заболени од Ковид-19

Редакција