еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Палевски во потрага по адвокати, ќе биде спроведен во Кривичен за притворот

Љупчо Палевски Палчо, првоосомничениот за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес е во потрага по адвокати, за што потврда стигна од Кривичниот суд Скопје, од каде информираа дека од Истражниот затвор Скопје до Судот е доставeно официјално известување за неговата екстрадиција, како и барање за ангажирање на адвокат кој ќе го застапува во текот на постапката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Како беше донесен Палевски во Шутка

Дополнително, судија на претходна постапка во координација со надлежниот јавен обвинител ќе издаде наредба за негово спроводедување пред Судот за да се произнесе за мерката притвор, која е активирана откако тој од Турција беше екстрадиран во Македонија во Истражниот затвор Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

До каде е истрагата за Палевски?

За Палевски се уште нема обвинение

Фото: Палевски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Графикон) 74 случаи од заболените со коронавирусот во Македонија се импортирани

Редакција

Трговскиот центар „Ист Гејт“ продолжува нормално со работа

Редакција

Драстичен раст: 1.197 нови случаи на Ковид-19 од 7.483 тестирања

Редакција