еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

Партијата на Вучиќ победи на локалните избори

Партијата на српскиот претседател Александар Вучиќ, Српска напредна странка (СНС), победи на повторените локални избори во Србија кои се одржаа вчера.

Претседателот на партијата, Милош Вучевиќ изјави дека тие освоиле мнозинство гласови во речиси сите градови и општини, а Вучиќ прогласи изборна победа.

Партијата победи во Белград, Нови Сад, Ниш, Суботица, Кикинда, Сомбор, Сремска Митровица…

Локалните избори се одржаа во 89 градови и општини во Србија.

Опозицијата повторно обвини за нерегуларности.

Фото: Вучиќ/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Голем митинг за подршка на Вучиќ во Белград

Редакција

Украина е подготвена да разговара за усвојување на неутрален статус, вели Зеленски

Редакција

ЕСМ склучи договор со Спектартермо вреден 2,8 милиони евра

Редакција